De ce tac medicii din România? Dr. Răzvan Constantinescu ne dezvăluie realitatea sinistră din interiorul sistemului medical

Mesajul pe care autoritățile medicale coordonate de penibilii Arafat și Voiculescu îl transmit populației este acela că suntem într-o situație disperată. Paturile de la ATI sunt ocupate și nu mai e unde să îngrijești bolnavii. Motiv pentru care ne restrâng tot mai mult drepturile civile!

Citește mai mult

AUR cere comisie de anchetă în cazul spitalului Foișor, precum și anchetarea lui Arafat și Voiculescu

Partidul Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) solicită prim-ministrului Florin Cîţu „demiterea imediată” a ministrului Sănătății, Vlad Voiculescu, precum şi a şefului DSU, Raed Arafat, pentru situația produsă la Spitalul Foişor din Capitală, informează un comunicat de presă trimis pe adresa R3media.

Citește mai mult

Chinurile suferite de un pacient infectat cu Covid în Spitalul „Clujana”: „M-au obligat să iau Remdesivir. Mama a murit, tratată la spital la boli infecțioase cu Remdesivir”

Medicii au refuzat să îi administreze alt tratament decât cel din „protocolul oficial”, dându-i de ales între a nu primi nimic sau a primi Remdesivir.

Citește mai mult

Câți bani a primit Daniel Coriu, președintele Colegiului Medicilor, de la producătorii Big Pharma pentru a face lobby pentru vaccinuri

Daniel Coriu, președintele Colegiului Medicilor, vrea să-i judece pe cei peste 70 de doctori care critică printr-un Apel național „starea de teroare” instaurată de politicienii și politrucii actuali pentru „o viroză care are morbiditate și mortalitate asemănătoare gripei sezoniere” și solicită ca în loc de vaccinuri experimentale „medicii să-și trateze pacienții cu scheme de tratament pe care le consideră ei ca fiind cele mai potrivite pentru aceștia”.

Citește mai mult

Judecătoarea Adina Lupea despre modul în care guvernanții au gestionat pandemia COVID: Ne-au ascuns tratamente simple și au decontat milioane de euro pentru spitalizarea unui bolnav de covid

Adina Daria Lupea, judecătoare la Curtea de Apel Cluj, și-a exprimat considerentele pe pagina sa de facebook cu privire la felul în care a fost gestionată pandemia pe teritoriul României.
Judecătoarea a criticat modul în care politicienii din România au ales să abordeze pandemia, susținând că ,în timp ce noi ne afundăm tot mai mult în crizele provocate de actuala guvernare, alte țări, precum Rusia, țările din America de Sud și chiar peste 23 de state din SUA, au reușit să-și concentreze atenția asupra altor probleme mai importante decât pandemia.

Citește mai mult

Cazul medicului ATI din Timișoara – o sinucidere atent plănuită

Mi se pare că am trecut prea repede peste cazul/drama doctorului Vlad Marinescu, medicul ATI timișorean care s-a sinucis în zorii zilei de luni.

Citește mai mult

Neomarxistul Andrei Caramitru (USR) propune ca oamenii care nu cred în vaccinuri să fie „scoși din sistem“

Într-o nouă postare pe Facebook, Andrei Caramitru vine cu propunerea ca oamenii care nu cred în vaccin (care în opinia sa reprezintă aproximativ 10% din populație) să fie scoși din sistem:

Citește mai mult

Medic rezident la ATI într-un spital din Timişoara s-a sinucis. În ultima vreme lucrase numai cu cazuri Covid-19

Un medic rezident la secţia de Anestezie şi Terapie Intensivă a Spitalului Judeţean Timişoara s-a sinucis duminică seara, în timp ce era acasă, a informat publicaţia Ziua de Vest.

Citește mai mult

Mărturiile pacienților infectați cu COVID-19, internați în secțiile ATI: ”Eu îi spuneam Gulag. Ești tentat să faci lucruri nesăbuite. Am fost legat de două ori”

Ceea ce se întâmplă în spitalele din România reprezintă o realitatea cruntă. Jurnaliștii Antena 3, Andreea Cigolea și Costin Bleotu, au fost în secția ATI COVID de la Spitalul Colentina din Capitală și au ascultat mărturii cutremurătoare ale pacienților care au petrecut săptămâni în șir acolo. “Ce am văzut eu, Doamnă, aoleu…”

Citește mai mult

A ajuns fără COVID-19 în spital și a murit de coronavirus. Familia acuză: L-au legat cu sfoară, i-au confiscat telefonul

Fiica unui fost pacient de COVID din Galați acuză medicii de rele tratamente. Tatăl ei a murit în spital, infectat cu SARS-CoV-2, deși la internare rezultatele testelor erau negative pentru coronavirus. Din spital, acesta povestea soției că este legat de pat cu o sfoară.

Citește mai mult
Back to top